Počkejte prosím chvíli...
Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT PrahaFTOP  → Studium → Zájemci o studium → Medailonky absolventů
iduzel: 55955
idvazba: 65160
šablona: stranka
čas: 12.6.2024 17:37:49
verze: 5420
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.150
Obnovit | RAW
iduzel: 55955
idvazba: 65160
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'ftop.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/studium/uchazec/55955'
iduzel: 55955
path: 8547/4161/1397/1909/4577/5261/55955
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

 ◳ MwAA (png) → (ořez 215*215px)

Petr Dolejš
Studijní program: Technologie vody (Ing.), Chemie a technologie pro ochranu životního prostředí (Ph.D.)

Co Vám VŠCHT dala?
Disciplínu, schopnost přijímat výzvy, ochotu učit se novým věcem, velkou spoustu kontaktů. Základem je asi analytické myšlení a tvůrčí přístup k zakázkám/projektům. Díky osobním potřebám, které během doktorského studia přišly, jsem se musel naučit multi-taskingu. Toho lze pak využít jak v profesním, tak osobním životě, a skloubit pak činnosti, které mě živí a baví, s těmi, které mě pouze baví.

Co byste vzkázal současným studentům nebo uchazečům? 
Vycestovat do zahraničí alespoň na půl roku a dělat více profesních aktivit najednou. Určitě nemá cenu jít studovat doktorát “z principu”, ale jen za předpokladu minimálně vize, co studiem chci získat (a samotné téma není vizí). A z vlastní zkušenosti mohu doporučit využívat propojení akademické a profesní sféry – na to je VŠCHT myslím ideální institucí.

Jaké je Vaše současné zaměstnání?
Do roku 2020 jsem pracoval na pozici vedoucího technologického oddělení v projekční kanceláři (3 roky), předtím jako procesní inženýr a technolog (4 roky), nyní pracuji jako konzultant v oblasti vodního hospodářství měst a obcí a průmyslu (tzn. veřejný i soukromý sektor) a částečně jako vědecký pracovník VŠCHT Praha.


 ◳ MwAA (jpg) → (výška 215px)

David Lukáč
Studijní program: Chemie a technologie ochrany životního prostředí (Ing.)

Co Vám VŠCHT dala?

Nejvíce si cením toho, že jsem na VŠCHT získal velké množství přátel i profesních kontaktů a že i po letech od skončení studia si na univerzitě vždy připadám vítán, kdykoliv potřebuji získat odbornou pomoct.

Co byste vzkázal současným studentům nebo uchazečům?

Buďte hrdiny všedních i nevšedních dní. Svět je právě teď velmi potřebuje.

Jaké je Vaše současné zaměstnání?

Pracuji jako projektový manažer v autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a.s. Na starosti mám analýzy skladby odpadu, nastavování efektivního řízení třídění odpadů v obcích ČR, rozvoj systému třídění a následné úpravy a zpracování využitelných odpadů, řízení výzkumných projektů v oblasti komunálních odpadů.

 ◳ 01 (jpg) → (originál)

Václav Poštulka

Studijní program: Ekotoxikologie a environmentální chemie, Chemie a technologie pro životní prostředí (Ing.)
Nyní pracuji pro ÚKZÚZ kde mimo jiné vyvíjíme nové analytické metody, dále pak rozvíjím vlastní startup který se zabývá právě environmentálními technologiemi, jejich scalingem a implementací. Taky se mi poslední dobou daří pracovat na volné noze v oblasti poradenství VaVaI pro několik firem. Takže si plním sen a zůstávám aktivní v oboru, který jsem studoval.

Na VŠCHT jsem si nastavil úplně jiný mindset kritického a analytického myšlení. Taky mi dala spoustu kamarádů a několik velmi dobrých přátel. V mém případě skvěle sedí ono známé - alma mater.  A co bych poradil? Nemějte obavy, buďte zvídaví a mějte rádi to co děláte. Všechno ostatní pak přijde samo. 

 ◳ PH6A7199 (jpg) → (šířka 215px)

Václav Bystrianský
Studijní program:

Chemie a technologie paliv a prostředí (Ing.)

Co Vám VŠCHT dala?

Kromě spousty zážitků a kontaktů ať už profesních či osobních, což nabízí asi i kterákoliv jiná vysoká škola, mi studium na VŠCHT dalo sebejistotu a způsob s jakým přistupuji k řešení problémů. To, co se na VŠCHT učíte, si můžete velmi často taky na vlastní kůži (někdy doslova) vyzkoušet a lépe pochopit. Naučíte se jít pod povrch a do detailu, ale zároveň si to musíte tzv. „odmakat“ v laborce. Ve výsledku pak člověk získává velmi zajímavý mix dovedností nejen do praxe, ale i do života.

Co byste vzkázal současným studentům nebo uchazečům?

Popřál bych jim hlavně trpělivost a odvahu. Odvahu, aby se nebáli výzev a zkusili při studiu i vycestovat do zahraničí. Trpělivost v případě, že budou někdy během studia svádět vnitřní boj s otázkou „co ze mě bude??“. Taky jsem několikrát pokukoval, jestli náhodou tenhle nebo tamten obor není lepší než ten můj. S odstupem času, můžu říct jediné; s VŠCHT se neztratíte, ať už studujete cokoliv.

Jaké je Vaše současné zaměstnání?

Působím jako projektový manažer pro rozvoj vodíkových technologií a infrastruktury ve společnosti ORLEN UniCRE, výzkumné a vývojové části koncernu ORLEN Unipetrol. Od letošního roku jsem také členem představenstva HYTEP – České vodíkové technologické platformy. Myslím, že za zmínku stojí i období, kdy jsem jako koordinátor mezinárodního vzdělávacího programu mohl spolupracovat se studenty středních škol ve 13 zemích světa, k čemuž jsem se dostal právě díky zkušenostem s popularizací na VŠCHT.

 

Blanka Bažilová
Studijní program: Chemie a technologie ochrany životního prostředí (Ing.)

Co Vám VŠCHT dala?
Teoretické i praktické zkušenosti v oboru chemie. V rámci diplomové práce, ve které byla řešena problematika Ramanovy spektrometrie a jejího mobilní využití v terénu jsem získala kvalitní vědomosti, které nadále rozvíjím v rámci Celní správy.

Co byste vzkázala současným studentům nebo uchazečům?

Pokud opravdu chcete dosáhnout úspěchu či ocenění za dobře odvedenou práci, nikdy se nevzdávejte.
Jaké je vaše zaměstnání? 

Generální ředitelství cel - Celně technická laboratoř; Přírodovědný analytik + metodik mobilní diagnostiky v rámci celé CS; vedoucí sekce Mobilní diagnostika a vývojové činnosti 

 

Aktualizováno: 12.1.2021 15:41, Autor: Blanka Pilátová

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČ: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Za informace odpovídá: Fakulta technologie ochrany prostředí
Technický správce: Výpočetní centrum

Copyright VŠCHT Praha
zobrazit plnou verzi