Fakulta technologie ochrany prostředí se podílí na tvorbě a vydávání tří časopisů: Entecho, Paliva a Ion Exchange Letters.
Entecho
Časopis ENTECHO je zaměřen na presentaci inovativních studií, postupů a metod hodnocení interakcí antroposféry a biosféry. Cílem časopisu je přinášet české a slovenské odborné veřejnosti z řad zpracovatelů environmentálních studií, manažerů zodpovídajících za oblast firemní odpovědnosti (CSR), manažerů EMS, dále akademické obci a tvůrcům politik a nástrojů v oblasti životního prostředí aktuální poznatky o hodnocení vzájemného ovlivňování lidské společnosti a životního prostředí bez ohledu na formu takového hodnocení, oborové zaměření či směr ovlivňování.
Vítány jsou též články s přesahem environmentálních hodnocení do sféry sociálních a ekonomických hodnocení a články studentů a začínajících vědeckých pracovníků odpovídající zaměření časopisu. Redakcí nebudou akceptovány články neodpovídající jazykovou a odbornou úrovní běžným standardům, články neodpovídající zaměření časopisu a články mající pouze reklamní charakter.
ISSN: 2571-1040
Paliva
Časopis Paliva je odborným časopisem vydávaným čtvrtletně Fakultou technologie ochrany prostředí VŠCHT Praha. Časopis zveřejňuje recenzované příspěvky zaměřené na chemické a energetické využití fosilních a alternativních paliv, jaderných paliv a energetiku.
V časopise jsou publikovány přehledné referáty a původní sdělení o způsobech těžby, skladování, chemickém a energetickém využití ropy, uhlí, zemního plynu a o výrobě a použití všech druhů alternativních paliv. Prostor je věnován i analýze paliv a produktů jejich zpracování, ekologickým aspektům zpracování paliv a využití palivářských produktů. Dále jsou publikovány přispěvky z oblasti tepelné a jaderné energetiky a z oblasti alternativních energií.
ISSN: 1804-2058
Ion Exchange Letters
Časopis je zaměřen na publikaci článků z oblasti iontové výměny, sorpce, interakcí kov-ligand a příbuzných oborů. Konkrétní oblasti zájmu: Selektivní separace kovů prostřednictvím iontové výměny, Syntéza a charakterizace iontoměničů a sorbentů, Odstranění kovových oxoaniontů z kontaminované vody prostřednictvím iontové výměny a sorpce, Úprava a využití biosorbentů, Kompozitní sorbenty - anorganické/polymerní, SIR, Kombinace iontové výměny s jinými metodami - hybridní procesy, Selektivní ligandy pro sorpci kovů, Minimalizace plýtvání v procesech iontové výměny a sorpce.
ISSN: 1803-4039