Wanner

Bezpečné využívání odpadní vody aneb pokračování projektu Horizon 2020 "Wider Uptake"

Udržitelné a hlavně bezpečné využívání recyklované odpadní vody jsou hlavní cíle výzkumu projektu Horizon 2020 ,,Wider Uptake of Water Smart Solutions", který je realizován v rámci projektu VŠCHT Praha, PVS a.s. a ČVUT Praha. 

Dne 19. 5. 2021 navštívil náměstek primátora HMP pro životní prostředí Ing. Petr Hlubuček v doprovodu generálního ředitele PVS a.s. Ing. Pavla Válka a generálního ředitele PVK a.s. Ing. Petra Mrkose poloprovozní jednotku na výrobu recyklované vody na ÚČOV Praha na Císařském ostrově a jednotky pro zavlažování rostlin reprezentujících zeleň v městských parcích. 

O průběhu postupu prací na projektu natočila reportáž místní televize Praha TV, kde se hlavního slova ujal Prof. Wanner, zástupce Ústavu technologie vody a prostředí na VŠCHT v Praze. Krátce je pak projekt projekt shrnut také na portálu Naše Voda.

PrahaTV - Recyklovaná voda může při zavlažování nahradit vodu pitnou

Naše Voda - Projekt HORIZON 2020 demonstruje v ČR bezpečné využití recyklované vody